gegli

آموزش و درمان با طب انرزی

استاد حسن شریف پناهی

× آشنای با متدهای درمان با طب مکمل
×

آدرس وبلاگ من

sharifpanahi-reikimaster.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/reiki

×
×

2ریکی

ریکی گونه ای از انرژی درمانی است که در آن انرژی شفا بخش از طریق دست های کسی که انرزیش با انرژی حیاتی کیهانی همسو شده است به بدن شخص گیرنده انرژی منتقل میشود. در این سیستم فرد ریکی نمیدهد ، این بیمار است که انرژی میگیرد و دهنده فقط به عنوان یک کانال و یک واسطه برای انتقال انرژی عمل میکند. 
ریکی در واقع انتقال هوشمند انرژی کیهانی و متمرکز کردن آن است. انرژی کیهانی به صورت طبیعی از طریق واسطه ها به بدن منتقل میشوند و انرژی لازم برای فعالیت های بدن را تامین میکند. 
با استفاده از ریکی این شارژ انرژی قوی تر شده و جریان انرژی بدن را به حالت طبیعی باز می گرداند و بیماری هارا درمان میکند. کسی که کانال ریکی میشود به صورت مداوم در این جریان قرار میگیرد و سطح انرژی حیاتی بدنش افزایش میابد. 
این افزایش انرژی حیاتی و انرژی کیهانی باعث برطرف شدن انسدادهای انرژی ( قفل های انرژی) میشود. ریکی کمک میکند قدرت شهودی و حسی فرد افزایش یابد و به رشد معنوی برسد. ریکی در تمام ابعاد وجودی انسان تاثیر میگذارد. 
هر انسان زنده ای میتواند ریکی را بیاموزد و یاد گیری ریکی ارتباطی به طرز فکر ، اعتقادات ، دین ، جنسیت ، ملیت ، فرهنگ و ... ندارد. ریکی بسیار ساده است و اساس آن بر سادگی استوار است. 
یه هیچ تکنیک خاصی نیاز ندارد و برای همه قابل استفاده است. یادگیری ریکی بسیار ساده است و در مدت زمان بسیار اندکی فرد میتواند این انرژی را انتقال دهد.ریکی حالتی است که هر فردوانسانی می تواند به راحتی آن را تجربه کند.احتیاج به ریاضت های سخت ندارد. 
لازم به ذکر است انتقال انرژی فقط از طریق دست صورت نمیگیرد.انتقال انرژی به فاصله های بسیار دور و برای افرادی که تا به حال ندیدیمشان امکان پذیر و عملی است . 
ریکی به عنوان یکی از شاخه های طب مکمل به بهبود بیماری ها و منشا اصلی آنها کمک میکند. با تاثیر گذاشتن روی ذهن و روان انسان روند بهبود و پذیرش بیماری را تسریع میکند. با ایجاد آرامش و حالت relaxation عمیق میتواند به بهبود بسیاری از بیماری های عصبی کمک کند.اکثر بیماری های روان تنی و تلقینی را به سرعت درمان میکند. در استفاده از ریکی باید ممارست و نظم داشت و دقیقا مثل مصرف دارو با مقدار مناسب و تعداد مرتبه استفاده مناسب به صورت بهینه از آن استفاده کرد. 
معنای کلمه 
ريکی از دو کلمه ژاپنی (اگرچه اصل کاراکترش چينيه) Rei به معنای "کيهانی"، "جهانی"، "کائناتی" و Ki به معنای روح و انرژی (نيروی) حياتی (معادل "چی" در طب سوزنی چينی، "پرانا" در يوگا و "نا" يا "رمق" در طب سنتی ايرانی) که به طور بينهايت و برای همه در سراسر کره زمين در دسترسه تشکيل شده. 
پس به عبارتی می شه کلمه ريکی رو انرژی حياتی جهانی (Universal life force) ترجمه کرد و يا آنطور که برخی می گويند "انرژی نيروی حياتی که زندگی را می سازد". اين دو حرف ژاپنی در کنار هم مفهوم يکی شدن روح و انرژی ما با روح و انرژی جهانی رو می رسونه. 
می گويند وقتی فردی نا آشنا با ريکی معنای اون رو از خانم تاکاتا می پرسيد، خانم تاکاتا اون رو انرژی کيهانی يا کائناتی معنا می کرد اما وقتی کسی از ميان شاگردانشون همين سؤال رو می پرسيد، ريکی رو انرژی الهی ترجمه می کرند. 
  
مراحل ریکی 
ریکی در چهار سطح آموزش داده میشود . در سطح یک ریکی فرد قدرت انتقال انرژی از طریق دست به صورت مستقیم را پیدا میکند. فاصله زمانی بین سطح یک و دو 21 روز میباشد. در سطح دو فرد با استفاده از سمبل ها میتواند به فواصل دور ( زمانی و مکانی ) انرژی ارسال کند. در سطح سه ، فرد با استفاده از سمبل های جدید میتواند جراحی هاله انجام دهد، مراقبه های ریکی را می آموزد و کار با سیستم کریستال را فرامیگیرد. در هر سطح میزان قدرت انتقال انرژی افزایش پیدا میکند. در سطح چهارم ( مستری) فرد توانایی کانال کردن دیگران را پیدا میکند. در هر سطح توان انتقال انرژی فرد بالاتر میرود. 
  
همسویی ریکی 
همسویی ریکی شامل تغییرات بسیار بزرگ در سیستم انرژیک بدن میباشد که به واسطه استاد به شاگرد میرسد. در جریان همسویی استاد تنها به عنوان یک واسطه عمل میکند. در هر همسویی یک سپر حفاظتی برای فرد ایجاد میشود که در مراحل بالا تر تقویت میشود. احساسی که فرد هنگام همسویی دارد کاملاً منحصر به فرد است و برای هر فرد متفاوت. کل جریان همسویی بیش از بیست تا سی دقیقه طول نمیکشد و فرد بلافاصله بعد از تمام شدن همسویی میتواند انرژی را منتقل کند. 
  
فرآیند 21 روزه پاکسازی 
پس از فرآیند همسویی در ریکی، شاگرد یک مرحله 21 روزه را می گذراند. در این فرآیند بر اثر افزایش سرعت ارتعاش بدن های فیزیکی و اتری، انرژی های منفی متراکم، کهنه و به ناچار ?به سطح? می آیند و رها می شوند. 
  
سمبل های ریکی 
این سمبل ها مثل کلید هایی عمل میکنند که کار های متفاوتی را انجام میدهند. دقیقا مثل آدرس یک سایت. با وارد کردن آدرسی خاص در سیستم میتوانید نتیجه ای خاص را دریافت کنید به همین صورت با رسم یک سمبل میتوانید اثری خاص را دریافت کنید. سمبل ها در مرحله دو و سه آموزش داده میشوند. بعضی از اساتید سمبل قطع انرژی را در مرحله یک آموزش میدهند. 
  
نکات مهم 
ريكي براي هر مشكل سلامتي به عنوان درمان مقدماتي پيشنهاد نمي شود و ترجيحاً درمان متمم و مکمل براي اقدامات پزشکی رایج و معالجات قبلي كه انجام شده است ميباشد ريكي براي درمان شكستگي استخوان ؛ دردهاي حاد يا هر وضعيتي كه كمكهاي فوري را طلب مي كند به عنوان درمان تنها پيشنهاد نمي شود بلکه بهتر است به موازات مراجعه به پزشک انجام گیرد .يك درمانگر ريكي متعهد و راستین ، به هيچ عنوان بيمار خود را از جستجوي پزشک براي درمان دلسرد نمي كند. در بسیاری از بیماری ها لحظه ها تعیین کننده هستند و جلو گیری از مراجعه به پزشک میتواند عواقب جبران نا پذیری داشته باشد. ریکی فقط به عنوان مکمل طب استفاده میشود نه به عنوان درمان اصلی. 
  
                تهیه تنظیم از استاد شریفی
 HSHREIKIMASTER.BLOGFA.COM  

 

جمعه 26 بهمن 1391 - 6:22:19 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت

این وبلاگ به وسیله شبکه اجتماعی نخبگان گوهردشت (گگلی) ایجاد شده است

برای ااطلاعات بیشتر و عضویت در اولین شبکه اجتماعی ایران اینجا را کلیک کنید

ورود به گوهردشت